Home Yazılı Basın İsmail Dengiz ile Krize Karşı Bir Söyleşi

.

İsmail Dengiz ile Krize Karşı Bir Söyleşi

 

Bursa'nın Kayapa Köyü'nün köklü ailelerinden gelen İsmail Dengiz, 1976 yılında girdiği emlak sektöründe bugün marka isimler arasında yer alıyor.
Yardımsever kişiliğinin yanında mesleği gereği çevresi oldukça geniş olan İsmail Dengiz, işinde önceliğini Bursalılara veren, komisyonculuktan ziyade kendi malını pazarlama stratejisiyle hareket eden bir vizyona sahiptir. 

Bursa'da yatırımcıların yer alma konusundaki ilk danışmanı konumundaki İsmail Dengiz ile kendisi, ailesi ve şirketi Kayapalı Emlak Ofisi hakkında konuştuk. Oldukça içten ve samimi olan İsmail Dengiz'in sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

- muhabir: Öncelikle sizden başlayalım. Kaç yaşındasınız, mesleğe ne zaman atıldınız?

-İsmail DENGİZ: Ben Yakup ağa torunlarından Sütçü Tahsin Dengiz'in Oğluyum 01.08.1960 doğumlu olup 49 yaşındayım. İki kızım bir oğlum var. 

Bütün evlatlarımızın inşallah devletimize ve milletimize hayırlı evlatlar olmasını temenni ediyorum. Bütün evlatlarımızın inşallah bahtı açık olsun.

- muhabir: Kayapa'nın köklü ailelerinden geliyorsunuz, aileniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

-İsmail DENGİZ: Soylu soplu derli toplu namazında niyazında bir ailemiz vardır. Tutucu bir aileyiz. 

- muhabir: Ailenizle bir tuttuğunuz şirketinize gelirsek, Kayapalı Emlak'ı bize biraz tanıtır mısınız?

-İsmail DENGİZ: 1976 yılından beri emlak sektörün içinde faaliyette bulunan işletmemiz, şu günlerde sektörün en önemli özelliği olması gereken GÜVEN ve ÇÖZÜM prensipleriyle çalışarak müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Bursa Nilüfer Kayapa'da satılık arsa, ev, konut, daire, arazi olmak üzere Bursa ve ilçeleri genelinde hizmet vermekteyiz. Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, İnegöl, İznik, Karacabey, Mudanya, Mustafa Kemalpaşa, Akçalar, Alaattinbey, Başköy, Beşevler, Çalı, Dağyenice, Demirci, Ertuğrulkent, Hasanağa, Tahtalı, Yaylacık, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ve diğer tüm bölgelerde satılık emlak portföyümüz ile hizmet verebilmekteyiz.
Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan işletmemiz, aynı zamanda Bursa Emlak Komisyoncuları Odasının 269 numaralı kayıtlı üyesidir. Emlak sektöründe konut, arsa, arazi, bahçe ve tarla tipi gayrimenkullerin alım ve satımında çözümler sunarak alım-satım işlemlerinizi yapıyoruz. En büyük hizmetimiz ise satılık mülklerinizin anında nakit olarak tarafımızca alınmasıdır. Bununla beraber büyük projelerinizde Bursalılara danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

- muhabir: Emlakçılık anlamında gelinecek son noktadasınız, bu başarınızı neye borçlu olduğunuzu öğrenebilir miyiz?

-İsmail DENGİZ: 83-84 yıllarında başlayan yapılaşma hamlesini önceden sezip, henüz bir tek binanın bile olmadığı Beşevler, Ataevler, İhsaniye, Özlüce ve Ertuğrulkent taraflarına yönelik çalıştım. Biz emlak konusunda sadece Bursa'da değil, yurt genelinde çalışıyoruz. Haliyle hacmimizin çoğunluğu Bursa'da. Emlak ofisimiz 30 yıllık bilgi birikimi, tecrübesi ve en son teknoloji ile donatılmış ofis ortamı ile müşterilerimizden aldığımız güvenle sorunsuz, hızlı çözümler üretebilen, müşteri memnuniyetini her şeyden önce tutan bir anlayışla hizmet vermekte. Biz hasbelkader iş yapmaya çalışan bir firma değiliz. Güçlü sermaye yapımız ile de kiralamacı ve komisyoncu olmadık, olmayacağız da. Biz uygun şartları, projeleri kovalar satın alır ve yine uygun şartlarda satarız. Ne aldanır, ne aldatırız. Bu sebeple de bizi bilenlerin, tanıyanların artması vatandaşında menfaati gereğidir. Ben alışveriş yaparken mutlaka insanın gözlerinin içine bakarım. Eğer gözlerinde bir kayma, bir oynama görürsem hemen işkilleniyorum. Şimdiye kadar da bu yöntemde hiç yanıldığımı görmedim.

Dolayısıyla da başarım Allah'ın bana verdiği yeteneklerle doğru orantılı, yani Allah'ın bir lütfü olan aklım sayesinde bu noktadayım.

- muhabir: Peki bu yaşanan küresel kriz hakkında söyleyecekleriniz nelerdir ve buna yönelik önlem alma adına tavsiyeleriniz var mı?

-İsmail Dengiz: Evet sizin de bildiğiniz üzere kriz hat safhada son iki yıldır emlakçılık hayatımda öyle bir durgunluk öyle bir sakinlik Kıbrıs harekâtında, körfez krizlerinde, 5Nisan kararlarında, genel anlamda sel felaketlerinde ve deprem olduğu dönemlerde dahi yaşanmamıştır. Şu aşamada Sanayicilerimizin ve İş adamlarımızın durumları içler acısıdır. Küçük ölçekli işletmeciler yerle bir olup mahvolup gitmektedirler. Kısacası Dünyada olduğu gibi bizim Türkiye'mizde de çok büyük kriz yaşanmaktadır. İnsanlar çalışıyor maaşlarını alamıyorlar, milletin cebinde çay parası yok, dolmuşa binecek para yok, evine ekmek alacak para yok, köylünün ve çiftçinin traktörüne mazot koymaya para yok, köylü içler acısı köylü inim inim inliyor. Bu insanlarımızı bu hale getirenler Allah rızası için biraz herkes elini vicdanına koyup "Biz Nereye Gidiyoruz?" Diye ciddi anlamda düşünmesi lazım gelir. Vay bizim halimize Biz Elhamdülillah Müslüman'ız. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz vatanımıza memleketimize toprağımıza bayrağımıza ve sancağımıza bağlı insanlarız. Gerekirse bu vatan için seve seve hiç bir şey düşünmeksizin canımızı dahi vermeye hazırız. Yüce Allah'ım Devletimize ve milletimize birlik beraberlik versin.

- muhabir: Kamuoyunda Emlak Kralı olarak tanınıyorsunuz bu tahta oturmanız elbette güven ile doğru orantılı insanlar size güveniyor bunun sebebi referanslarınızın kuvvetli olmasından mı kaynaklanıyor?

-İsmail Dengiz: Bizim satış yaparken referansa ihtiyacımız yok, esas olan insandır, ahlaktır, güvendir, şereftir, namustur… Yine de okuyucularınıza birkaç tanesinin ismini sayabilirim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hikmet Şahin, BTSO Genel Sekreteri Burhan Vatan, yine meclis başkan yardımcı ve İskender Kebap'ın sahibi Yavuz İskenderoğlu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kervansaray Otelleri sahibi Ertan Sayılgan, Otel Almira'nın sahipleri Alaattin, Tacettin ve Ersin Yazıcı, Erkurt holding sahibi eski bakanlardan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin ve sayamadığım nice iş adamı, siyasetçi benim müşterilerim arasındadır.

- muhabir: Sektörünüzde hedefinize ulaştınız, peki ya şimdiki rotanız nedir?

-İsmail Dengiz: İkinci hedefim ise milletvekili olmak. Tanınma safhasını geçtim. Şimdi sırada ister bir siyasi partiden olsun, ister bağımsız olsun bir şekilde milletvekili olmak istiyorum. Bunun için köy köy geziyor nabız yokluyorum, "bana oy verir misiniz?" diyorum. Neden milletvekili olmak istediğime gelirsek… Köylünün işi çok zor artık, tütün, ipek böceği kalmadı, köylünün traktörüne mazot alacak parası kalmadı, zeytin para etmiyor, kimse kredi borçlarını ödeyemiyor, gübre parasını bile bulamıyor, köylü sefil. Bu nedenle ben milletvekili olup onların dertlerine çözüm aramak için Ankara'ya gitmek istiyorum.

- muhabir: Peki röportaj isteğimizi geri çevirmediğiniz için teşekkürler son cümleleriniz var mı kamuoyuna?

-İsmail Dengiz: Ben teşekkür ederim son cümlelerim elbette var. Şehit düşen 11 tane genç evlatlarımıza yüreğimizin ve bağrımızın yandığını hissederek şehitlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bir Ahmet-Mehmet gider arkadan bin tanesi gelir onun için yeni yetişen nesil bizim önümüze ışık tutacak. Genç nesiller geliyor gönlünüz rahat olsun. Ve bu vesile ile On bir Ayın Sultanı Mübarek Ramazan bütün milletimize bolluk bereket sevgiyi saygıyı milletimize bereketler getirmesi temennisi ile ve şurada mübarek ramazan bayramına çok az bir zaman kaldı Bütün yüce Türk milletimizin ve Müslüman kardeşlerimizin ramazan bayramı mübarek olsun. Cümle Muhammed ümmetine hayırlı bayramlar temenni ediyorum. Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. En kalbi duygularla hepinizi saygıyla selamlıyorum. Minarelerimizden Ezan-ı muhammediye eksik olmasın istiyorum.

Saygılarımla Kayapalı Emlak Ofisi ve Danışmanlığı İsmail Dengiz

Nilüfer ilçesi Yıldırım Cad. No:183/1

Nilüfer/BURSA

Kaynak: http://www.bursa.pro/ismail-dengiz-ile-krize-karsi-bir-soylesi.html 

 

 

İletişim Bilgilerimiz

KAYAPALI EMLAK OFİSİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
     KAYAPALI
İSMAİ
L DENGİZ

TEL VE FAX : 0224 451 00 64
TELEFON : 0224 451 94 89
GSM1 : 0532 235 03 82

GSM2 : 0532 590 65 56

Video Haber

Dergi Sayfalarından

Basından seçmeler

İsmail Dengiz Para Saçtı Türkiye'de önde gelen basın kuruluşlarından Hürriyet gazetesinde çıkan haberimiz.
Radikal Gazetesinden köşe yazarı Nur Çintay'ın köşeyazısını bu link altından okuyabilirsiniz.
Bursa'da, "3 gün 3 gece" süren sünnet düğününe ilişkin, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından inceleme başlatıldığı bildirildi.
İş Adamı İsmail Dengiz Helikopter Kaldırdı Bursa'nın ünlü emlakçılarından İsmail Dengiz, 11 yaşındaki
Bursa'da 15 yıl sonra kavuştuğu oğlu için Kayapa Futbol Sahası'nı kapatan, limuzin ve helikopter kiralayan Kayapalı emlak ofisi ve danışmanlık hizmetleri firmasının sahibi İsmail Dengiz hakkında Bursa Vergi Dairesi
Bursa'da 15 yıl sonra kavuştuğu oğlu için Kayapa Futbol Sahası'nı kapatan, limuzin ve helikopter kiralayan Kayapalı emlak ofisi ve 
Ünlü Emlakçıya Referandum ŞokuOğlu için sünnet arabası yerine helikopter kiralayan, salon yerine ise bir stat kapatan babaya sürpriz.
Siyasiler Çiçek Göndermiş32 yıllık Kayapalı Arsa İnşaat ve Emlak Ofisi'nin Bursa'nın önemli kuruluşlarından olduğunu söyledi.

KAYAPALI

   

   

Site İstatistik

Üyeler : 1
İçerik : 249
Web Bağlantıları : 6
İçerik Tıklama Görünümü : 524817

Kimler Sitede

Aktif Ziyaretçi 1
Dün Tekil 60
Bugün Tekil 5
Toplam Tekil 172406
IP 54.198.139.112

Site Anket

Kayapalı İsmail Dengiz Sayfasını Nereden Duydunuz?